---------------------------------- ---------------------------------- آموزش :: پایگاه اطلاع رسانی بورس و فرابورس

پایگاه اطلاع رسانی بورس و فرابورس

https://tsemc.blog.ir
پایگاه اطلاع رسانی بورس و فرابورس
https://tsemc.blog.ir
دنبال کنندگان ۱ نفر
این وبلاگ را دنبال کنید
------ ***** | شایعات و شنیده های بورس | تحلیلهای تکنیکال و سیگنال خرید و فروش رایگان | گروه شرکتهای بورسی | ***** ------ --- تلگرام پایگاه اطلاع رسانی بورس و فرابورس ---
طبقه بندی موضوعی
آخرین نظرات

مقاومت :anger:

مقاومت جایی است که عرضه بیشتر از تقاضا است یعنی حجم فروشندگان بیشتر از خریداران است و تمایل به فروش در آن محدوده افزایش پیدا می کند و بعبارتی از افزایش قیمت جلوگیری می شود که یک سیگنال فروش می باشد.


:recycle: هدف یا تارگت :recycle:


معمولا هدف میزان بازده ما از سهمی است که با توجه به قیمت خرید در یک نقطه انتظار داریم قیمت به آن مقدار برسد. به زبان ساده تر میزان بازده ما از خرید می باشد.
اهداف در دیدگاه های مختلف، متفاوت است؛ برای مثال در بازه روزانه و ساعتی میزان هدف می تواند بین 3 تا 5 درصد درنظر گرفته شود که به این دیدگاه نوسان گیری می گویند. و یا در بازه کوتاه مدت ممکن است سهمی را برای یک بازه 1 الی 2 ماهه خریداری کنیم با هدف 20 تا 30 درصد و یا بازه بلند مدت بیشتر از یک یا دو سال با هدف بالای 100 درصد و غیره..

در بسیاری از استراتژی ها خطوط مقاومت بعنوان هدف قیمتی سهم معرفی می شود و تحلیل گران محدوده هایی که مقاومت وجود دارد را بعنوان هدف یا تارگت بیان می کنند.


:x: حد ضرر :x:


وقتی شما سهمی را خریداری می کنید و قیمت سهم افت می کند و پایین می آید، تا کجا باید با این ضرر همرا باشیم و چه موقع از سهم خارج شویم ؟؟
به زبان خیلی ساده مقدار پولی که بخاطر این افت قیمت سهام از دست می دهیدضرر شماست و برای جلوگیری از ضرر بیشتر حد ضرر را تعریف می کنیم و درصدی که از قیمت ضررمان کم می شودتا بیشتر ضرر نکنیم، درصد حد ضرر ماست.
معمولا تحلیل گران تکنیکال حد ضرر را زیر خط حمایت بررسی می کنند. اگر تکنیکالیست نیستید حد ضرر بسته به هدف شما و همچنین میزان ریسک پذیری شما بستگی دارد. تحلیل گران حرفه ای معمولا در حد ضرر قیمت پایانی را مد نظر قرار می دهند.
نکاتی که در حد ضرر باید رعایت کنید:
:heavy_check_mark: معمولا حد ضرر زیر ناحیه حمایتی و بین 8 تا 10 درصد زیر قیمت خرید باشد.
:heavy_check_mark:اگر خط مقاومت یک سهم شکسته شد و قیمت در بالای مقاومت تثبیت شد می توان حد ضرر را روی مقاومت شکسته شده قرار داد.